461 747 161   oldris@zskola.com   Základní škola Oldřiš, okres Svitavy, Oldřiš 196, 569 82 Borová u Poličky Datová schránka ID: 44mpey5IČO: 70995168

ŽIVOT DĚTEM - charitativní sbírka

ŽIVOT DĚTEM - charitativní sbírka

Předvánoční čas je tradičně obdobím, kdy pořádáme charitativní sbírku „Život dětem“. Budeme rádi, když se prostřednictvím svých dětí zapojíte i letos.

Prodej se uskuteční od pondělí 14.12. do Vánoc. Vybrat si svůj dáreček mohou děti přímo u mne ve třídě.

Příspěvek může být v libovolné výši.

Minimální ceny jsou tyto:

Magnetky zvířátek                                       30,- Kč

Magnetická srdíčka – záložka do knihy     35,- Kč

Přívěsek  - reflexní delfín                          35,- Kč

Přívěsek – mincovník                                 35,- Kč

 

 

Život dětem  je název charitativní sbírky, do níž se škola už řadu let zapojuje. Každý z nás má možnost zakoupit si drobný dáreček a výtěžek z prodeje je pak odeslán na účet organizace, která peníze daruje těm nejpotřebnějším. Každoročně naše škola vybere nevelkou částku – 2 až 3 tisíce, ale věříme, že i tato kapka pomůže na správném místě.

Každý občan může i letos přijít do školy a vybrat si záložku, magnetku či přívěsek. Někteří z nás darují i větší částku, než je stanovená cena. I takto rozvíjíme u dětí empatii, schopnost pomáhat.  Lhostejnosti vidíme kolem sebe možná víc, než je zdrávo. Ale lásky, pochopení a vzájemné pomoci není nikdy dost. Pokud i Vy máte potřebu přispět nemocným, osamoceným či hendikepovaným dětem, zastavte se ve škole. Více o sbírce se dozvíte u ředitele školy, který je letos garantem této akce.