461 747 161   oldris@zskola.com   Základní škola Oldřiš, okres Svitavy, Oldřiš 196, 569 82 Borová u Poličky Datová schránka ID: 44mpey5IČO: 70995168

TURISTICKÝ KROUŽEK - OKOLÍM ZDERAZI

TURISTICKÝ KROUŽEK - OKOLÍM ZDERAZI

První turistický výlet letošního školního roku se nám vydařil. Po deštivých dnech v neděli vysvitlo sluníčko a my jsme mohli vyrazit na plánovanou vycházku. Čekala nás západní oblast přírodní rezervace Maštale. Ve Zderazi jsme si prohlédli pískovcová skalní obydlí a vydali se k skalním útvarům. Kolumbovo vejce opravdu stálo na špičce, Kazatelna nás nenechala v klidu, vyšplhali jsme až na její vrchol. Cestou jsme několikrát překonávali Prosečský potok. Po vydatných deštích byl plný vody, a tak dostat se z jednoho břehu na druhý nebylo jednoduché. Přeskakovali jsme po kluzkých kamenech nebo přelézali po kmenech stromů, jeden účastník se nedobrovolně vykoupal, jeden šel přes potok dobrovolně na boso. Byli jsme rádi, že jsme v pořádku dorazili k chatě Polance, kde jsme se občerstvili. Pak už naše trasa pokračovala nejkratší cestou přes kopec zpět do Zderazi. Rokli Pivnici jsme si raději nechali na příště, jistě by také byla plná vody. Už toho dobrodružství bylo dost.                                                                                                            Jitka Kavalová